Aktualności (rok szkolny 2010/11)
Majówka w naszej szkole
/>

W dniu 18 maja 2011r., Szkoła Podstawowa nr 7 im. ks. Stanisława Staszica w Jarosławiu zorganizowała już po raz kolejny Majówkę pod hasłem Z przyjaciółmi zdrowo i wesoło, w ramach miejskiej kampanii "Uzależnieniom mówimy NIE". Szkoła gościła uczniów klas III z jarosławskich szkół podstawowych. Każdy z 250 uczestników spotkania mógł wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą. W programie znalazły się konkursy: plastyczny (Bliżej siebie, dalej od alkoholu, W zdrowym ciele zdrowy duch), wiedzy ekologicznej oraz zawody sportowe: zwinnościowy tor przeszkód, rzut do celu, skoki na skakance, hula - hop, skoki na odległość, strzały do bramki. Szczególną atrakcją były występy młodych artystów, uczestników konkursu "Mam talent". Zwolennicy zdrowej żywności mogli podziwiać umiejętności uczniów ZSChiO w Jarosławiu. Przygotowali oni kiermasz warzywno - owocowy połączony z pokazem dekoracji potraw. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały pokaz tresury psa terapeuty (dogoterapia), który odbył się dzięki uprzejmości Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Jarosławiu. Laureaci konkursów otrzymali upominki, zwycięzcy zawodów sportowych pamiątkowe puchary. Szkołom biorącym udział w Majówce: SP 4, 5, 6, 10 i 11, wręczone zostały dyplomy na pamiątkę wspólnej zabawy. Uczniowie pełni wrażeń i emocji po wspaniałej zabawie, zregenerowali swoje siły przy wspólnym posiłku. Obok wielu atrakcji organizatorzy zapewnili również piękną pogodę, co dało możliwość wykorzystania zielonego otoczenia szkoły. Zabawy integracyjne odbywały się na boisku i placu zabaw.

Piknik współorganizowali i wsparli finansowo Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Koordynatorzy kampanii "Uzależnieniom mówimy NIE" pani Małgorzata Bórzyńska i przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pan Zbigniew Guzowski wręczyli nagrody zwycięzcom.

Święto Polskiej Niezapominajki w powiecie jarosławskim

12 maja w Oddziale dla Dzieci MBP w Jarosławiu odbyła się uroczystość podsumowująca działania z okazji Święta Polskiej Niezapominajki w powiecie jarosławskim. Wesoła i barwna inscenizacja "Królewna Śmieszka i ośmiu krasnoludków" w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jarosławiu pod kierunkiem pana Zenona Skrzypka - Dyrektora Szkoły rozpoczęła spotkanie... Więcej można przeczytać tu: mbp.jaroslaw.pl

"Atrakcje przyrodniczo-krajobrazowe mojej okolicy"

Atrakcje przyrodniczo-krajobrazowe mojej okolicy - praca wykonana przez uczniów klasy V.

Finał Miejskiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dominik Kowal, Michał Białowąs, Dominik Miśkiewicz, wygrała Finał Miejskiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gratulujemy! Więcej informacji i zdjęcia na witrynie Urzędu Miasta jaroslaw.pl

Pasowanie na czytelnika

W bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 7 w Jarosławiu odbyła się wyjątkowa uroczystość: Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Wzięli w niej udział: dyrektor szkoły, pan mgr Z. Skrzypek, wychowawcy klasy II - III wraz z uczniami oraz główni bohaterowie - uczniowie klasy I ze swoją wychowawczynią mgr A. Homik. Po występach artystycznych przygotowanych przez starsze koleżanki i kolegów, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Ślubowali, że będą wiernymi czytelnikami biblioteki, będą dbać o książki i je szanować. Na zakończenie, nowo pasowani czytelnicy otrzymali z rąk Pana Dyrektora książki oraz pamiątkowe dyplomy.
Organizator imprezy: mgr Małgorzata Machnik - nauczyciel bibliotekarz

Rok szkolny 2010 / 2011: