Aktualności (styczeń 2008)

"Ten postępuje najlepiej,
kto przez ciąg swojego życia poprawi los,
poprawi szczęśliwość innych".

Ks. Stanisław Staszic

Rozmiar: 7347 bajtów

31 stycznia 2008 roku Społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 im. Ks. Stanisława Staszica przeżywała uroczystość Święta Szkoły. Spotkanie zainaugurowała Msza Święta w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus.

Obchody Święta Szkoły rozpoczęto zgodnie z przyjętym ceremoniałem placówki - uroczystym wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Pan Dyrektor mgr Zenon Skrzypek gorąco powitał dostojnych gości. Następnie przekazał uczniom ceremoniał prowadzenia części artystycznej.

"Najstarsza kronika szkolna podaje, iż od 1923 roku, nie zawsze oficjalnie, patronuje społeczności uczniowskiej postać ks. Stanisława Staszica."…, tymi słowami uczniowie klasy VI zaprosili zebranych do krótkiego przypomnienia najważniejszych faktów z życia patrona szkoły.

Rozmiar: 7270 bajtów

Następnie "młodzi debiutanci sztuki" zaprezentowali swój kunszt aktorski w programach artystycznych przygotowanych pod kierunkiem nauczycieli. Dzieci z klas I i II "Jasełkami" wprowadziły przybyłych w świąteczny nastrój, a troszkę większe, z klas II i III przeniosły w baśniowy świat " Kopciuszka".

Uśmiech na twarzach gości wywołał program satyryczny w wykonaniu szkolnego kabaretu "Mrówa". Oprawę muzyczną Święta Szkoły opracował Pan Dyrektor, a oprawa plastyczna była dziełem plastyków szkoły.

Dla upamiętnienia wyjątkowości dnia Święta Szkoły redakcja "Siódemeczki" opracowała wydanie specjalne gazetki szkolnej.

Zaproszeni goście mieli możliwość zapoznania się z historią placówki, którą przybliżały: wystawa pamiątek po jednym z pierwszych kierowników szkoły J.Kilarskim oraz kroniki szkoły począwszy od 1923roku po bieżące wydarzenia. Chętni mogli obejrzeć fakty z życia szkoły, stronę internetową www.sp7jaroslaw.republika.pl przy wykorzystaniu nowoczesnych nośników multimedialnych. Uczniowie przygotowali również prace plastyczne (portrety) i historyczne (oś życia) poświęcone patronowi szkoły.

Uroczystość zakończyły przemówienia przyjaciół naszej placówki: senatora M.Bilińskiego, posła RP dr A.Ćwierza oraz Burmistrza Miasta Jarosławia mgr B.Wołoszyna.

Oprac. p. mgr M.Kuchta

Zobacz zdjęcia ze Święta Szkoły: zdjęcia cz.1, zdjęcia cz.2

W dniach 14 - 18 stycznia w naszej szkole zorganizowane zostało zimowisko. Program obejmował między innymi wyjazdy na lodowisko, zajęcia plastyczne, rozgrywki sportowe, zajęcia w pracowni komputerowej, spotkania z ciekawymi ludźmi (np. z panem Henrykiem Cebulą).

Rozmiar: 52797 bajtów Rozmiar: 51714 bajtów Spotkanie z p. Henrykiem Cebulą Spotkanie z p. Henrykiem Cebulą

Zobacz zdjęcia z zabawy choinkowej.

Obejrzyj zdjęcia z Jasełek w kościele parafialnym.

Zobacz zdjęcia z programu świątecznego "Jeden dzień w roku"