Aktualności (maj 2004)

• Otwarcie placu zabaw.22 maja zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców dzielnicy do naszej szkoły na Wielką Majówkę, która w tym roku przebiegała pod hasłem "RODZINNIE, ZDROWO, SPORTOWO". Nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Więcej o festynie v v
  • Uczniowie klasy 6 poznali wyniki sprawdzianu kompetencji, które dla naszej szkoły były powyżej średniej obejmującej zakres działania Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie (4 województwa).
  • 1 maja członkowie i sympatycy Szkolnego Klubu Europejskiego uczestniczyli w Wielkiej Majówce zorganizowanej przez Urząd Miasta. Uczniowie wzięli udział w konkursie o Unii Europejskiej. Pierwsze miejsce zdobyły J.Pacuła i B.Kowal, wygrywając nagrody ufundowane przez organizatorów.
  • Uczniowie kl. VI pod kierunkiem p. Buczkowskiej uczcili 213 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przybliżając uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie historyczne.
  • "Jarosław moje miejsce na ziemi" - konkurs zorganizowany przez Przedszkole nr 10, w którym wzięły udział dzieci ze świetlicy pod opieką p. Krzeszowiec: K.Marchwiany - II miejsce, M.Jazienicka - I P.Skowron - wyróżnienie.
  • Klub 4H odbył pieszą wycieczkę do Bolestraszyc. Uczniowie obejrzeli piękne okazy drzew i krzewów, odwiedzili muzeum ptaków. Zwiedzili ruiny fortu, gdzie posili się przed drogą powrotną. Dzieciom towarzyszyły panie B.Jańczak, B.Kubicka, W.Pluta, M.Kuchta.
  • Drużyna piłkarska pod kierunkiem p.Kubickiej zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej.
  • Klasa V zapoznała się z zasadami pracy oczyszczalni ścieków i z zadaniami jakie spełnia w zachowaniu czystości.
  • Podczas Wielkiej Majówki (22 maja) odbył się finał konkursu piosenki niemieckiej. Wygrała Joanna Malawska (kl.V) wykonująca piosenkę "Mein Tag". Drugie miejsce zajęła piosenka "Kleine Träume" w wykonaniu Sylwii Wojtuś, Klaudi Marchwiany i Justyny Mucha (kl.IV), natomiast III miejsce przyznano Barbarze Kowal w piosence "Das Lied von den Jahreszeiten".
WIELKA MAJÓWKA - 2004:
RODZINNIE, ZDROWO I SPORTOWO

22 maja 2004 r. w naszej szkole odbyło się drugie już, majowe spotkanie integrujące społeczność uczniowską ze społecznością lokalną. Majówka zorganizowana przez Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz dzięki życzliwości wielu Przedsiębiorców miała na celu podkreślenie doniosłej roli pełnionej przez Rodziców jak i społeczność lokalną w wychowaniu młodego pokolenia.

Uczestnicy, biorący udział w różnorakich zabawach i konkursach mieli okazję przekonać się jak dużą rolę odgrywa w życiu człowieka sport i zabawa, a co za tym idzie zdrowie i wychowanie młodego człowieka. Spotkaniu towarzyszyły liczne atrakcje, każdy z obecnych znalazł coś interesującego dla siebie.

Festyn rozpoczęło uroczyste otwarcie placu zabaw dla dzieci, który powstał dzięki staraniom wielu osób i ich bezinteresownemu zaangażowaniu.

Rozmiar: 19536 bajtówMłodzież szkolna pod kierunkiem Wychowawców przygotowała programy artystyczne:

• kl. IV i V wykonała scenkę humorystyczną "Marzenia dzieci" oraz wiersze o lecie
  • oddział przedszkolny - wiersze dla Mamy i Taty oraz inscenizacje o zdrowiu "Grunt to zdrowie"
  • I i II - inscenizacja "Zawody mojej mamy" oraz skecz "Dwie mamy"
  • Klasa III - inscenizacja wierszy Tuwima
  • Klasa IV-VI - układ taneczny
  • Występ klubu 4H

Odbył się finał konkursu piosenki niemieckiej dla uczniów klas IV -VI. Jednocześnie publiczność spośród występujących artystów wybrała swojego ulubieńca.

Dzieci z talentem artystycznym uczestniczyły w konkursie rysunkowym oraz wystawie-konkursie "Pomaluj świat swoimi kolorami". Dzieła młodych artystów można było nabyć podczas aukcji.

Podczas majówki odbyły się również zawody sportowe. I tak rozgrywano następujące konkurencje: Rzuty do kosza, strzały do bramki, ringo, hula-hop, bieg przełajowy, bieg po kopercie, przeciąganie liny, skok w dal z miejsca, strącanie kręgli.

Ogromną popularnością cieszyła się loteria fantowa, zachęcająca do uczestnictwa główną nagrodą /żywy królik/. Rodzice w większości absolwenci naszej szkoły, mogli pokazać z dumą swoim pociechom najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w latach ich nauki, odnotowane w szkolnej kronice. Dzieci natomiast chwaliły się swoimi osiągnięciami.

"Majówka - zdrowie i zabawa" - a więc koniecznie spotkania z Paniami z Powiatowej Stacji Sanitarno-EpidemiologicznejPoradni Psychologiczno-Pedagogicznej, prowadzonymi pod znakiem zdrowia i higieny. Na spotkania zapraszała "Akademia zdrowia".

Mieszkańcy zainteresowani działalnością rolniczą mogli skorzystać z fachowej porady Pań z Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Rada Rodziców zorganizowała "Kącik Smakosza", oferujący bogaty asortyment kulinarny: potrawy z grilla, owoce, lody. Wszystkie te artykuły zostały podarowane przez Radę Rodziców i Sponsorów. Młodzież szkolna otrzymała poczęstunek nieodpłatnie. Pozostali uczestnicy Majówki za skromną opłatą również mogli skorzystać z bufetu.

"Tańczyć każdy może" - festyn zakończyła dyskoteka dla młodzieży, a troszkę starsza...młodzież bawiła się na zabawie tanecznej. Spotkanie mimo nie najlepszej aury, przebiegało w radosnej, przepełnionej rodzinnym ciepłem atmosferze.

Tekst: M.Kuchta, zdjęcia: A.Homik

Zdjęcia z festynu >>

Społeczność Szkoły podstawowej nr 7 wyraża serdeczne podziękowania wszystkim ludziom wielkiego serca za otrzymaną pomoc /finansową i rzeczową/ M.Białowąs, Proboszcz ks.T.Zych, J.Stasieńko, J.Walter, M.Walter, A. Szarek, M.Szarek, K.Guzowski, K.Flejszar, As-przedstawiciel handlowy J.Maciałek, hurtownia lodów -ALT, Zarząd Koła Łowieckiego -Hejnał, A.Kasperska, T.Rawski.