Aktualności: (kwiecień 2004r.)

• Rozmiar: 28024 bajtów27 IV w naszej szkole odbyły się obchody "Święta Ziemi'. Rozpoczął je występ "W ogrodzie radości", przygotowany przez uczniów klas IV i V pod kierunkiem p. Jańczak przy pomocy p.Skrzypka. Po zakończeniu pięknego występu, głos zabrał pan dyrektor, a później zaproszeni goście: senator J.Biliński, pani z Ośrodka Doradztwa Rolniczego, łowczy Z.Wierzbieniec, którzy wybrali najlepsze prace zgłoszone do konkursu na Logo Polskiego Związku Łowieckiego. Rozmiar: 29575 bajtów Wygrały prace wykonane przez dzieci ze świetlicy: M.Jazienicka, P.Kornafel, H.Śmiszkiewicz. Po zakończeniu części oficjalnej każda z obecnych osób przy pomocy rodziców i panów woźnych posadziła własne drzewko. Pracę zakończyliśmy miłym akcentem - ciepłym posiłkiem: kiełbaską i słodkim batonikiem. Więcej o spotkaniu: Artykuł >> Zdjęcia >>
  • 1 kwietnia (czwartek) uczniowie kl.VI sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności podczas sprawdzianu kompetencji. W tym roku tematem przewodnim był... chleb. Zobacz arkusz sprawdzianuklucz odpowiedzi
  • Udział uczniów klasy IV pod kierunkiem p.Kubickiej w Halowej Lidze Piłki Nożnej klas czwartych o Mistrzostwo Jarosławia, w którym zajęli VII miejsce.
  • 15 IV odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, reprezentanci naszej szkoły (zwycięzcy szkolnego etapu Turnieju) P.Bartnik, W.Zieliński, K.Rutkowski zajęli III miejsce.
  • Dzieci ze świetlicy wzięły udział w konkursie "Jarosław - moje miejsce na ziemi" zorganizowanym przez Przedszkole nr 10.
  • Odbył się szkolny kiermasz ozdób wielkanocnych przygotowanych przez dzieci ze świetlicy pod kierunkiem p. E.Krzeszowiec. Można było pooglądać oraz zakupić pomysłowo i pięknie wykonane kartki świąteczne oraz owieczki i kurczaczki wielkanocne. Na kiermaszu można było również zakupić piękne kwiaty wykonane przez dziewczynki z klubu 4- H.
  • 07.04.2004r. uczniowie kl.IV -VI pod kierunkiem mgr W. Buczkowskiej przygotowali Poranek Wielkanocny, który wprowadził nas w radosną atmosferę Świąt Zmartwychwstania.
  • Odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego "Lato", w którym udział wzięli uczniowie kl. I -VI. Zwycięzcy I etapu reprezentowali naszą szkołę w II etapie w MOK: kl.I-III K.Cisek, D.Potoczny, B.Kłak; kl.IV-VI K.Marchwiany, S.Wojtus, M.Maciałek.
  • 29 IV o godz. 9 odbył się w Opactwie ss Benedyktynek III Zlot Gwiaździsty "Śladami bohaterów ruchu oporu w Jarosławiu i regionie". Uczniowie kl.VI pod opieką p.W.Buczkowskiej i M.Kuchty - B.Brygida, J.Pacuła, D.Walter reprezentowali naszą szkołę. Zlot rozpoczęła uroczysta Msza św. w kościele Św. Mikołaja. Po jej zakończeniu uczestnicy przeszli na plac opactwa, gdzie delegacje z poszczególnych szkół składały hołd poległym. Następnie zostały odczytane meldunki szkół i wręczone nagrody. Całą uroczystość uświetniła obecność wojska, harcerzy i członków AK. Niezwykle miłym akcentem było zaproszenie wszystkich uczestników zlotu na prawdziwą żołnierską grochówkę.