Aktualności (grudzień 2005)

Św.Mikołaj w szkole
Przedszkolaki jako pierwsze witały św.Mikołaja. [Kliknij aby powiększyć.]
Powiększ zdjęcie

7 XII odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj! Na tego zacnego gościa cierpliwie czekali nie tylko uczniowie naszej szkoły lecz również młodsze dzieci, które przyprowadzili ze sobą rodzice. Mikołaj był punktualny pomimo, iż z powodu braku śniegu nie mógł skorzystać z reniferów.

Prace dzieci ze świetlicy szkolnej

Uczniowie przygotowali dla św. Mikołaja specjalny program powitalny obejmujący wiersze i piosenki. Dzieci ze świetlicy szkolnej urządziły w sali mini-galerię swoich urzekających prac obejmujących m.in. oryginalne kartki świąteczne i szopki. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach prowadzonych przez panie mgr A.Homik,  mgr B.Wojtuś oraz mgr M.Kuchtę. Powodzenie jakim cieszyły się konkursy przeszło wszelkie oczekiwania.

Pamiątkowe zdjęcie laureatów konkursu na najpiękniejszy list.

Rozwiązany został konkurs Samorządu Uczniowskiego na najpiękniejszy list do św. Mikołaja, na który napłynęło 38 prac. Konkurs wygrali i nagrody (piękne samochody, domki, korale) otrzymali: Ewelinka Maziarek i Radek Stasieńko (kl.1); Boguś Kudyba, Piotrek Kasperski, Sylwia Grzelakowska, Natalka Plasło, Damian Sikora (kl.2); Arek Olejarz (kl.3); Paulina Kornafel (kl.4); Kasia Rajter, Bożena Kłak (kl.5). Wybrani uczniowie odczytali swoje listy.

Oczywiście kulminacyjnym momentem uroczystości było ... spotkanie twarzą w twarz ze św. Mikołajem i odebranie prezentów.

W tej imprezie środowiskowej udział wzięła pani Alicja Zając prezes Jarosławskiej Fundacji "Pomocna Dłoń", dzięki której wielu uczniów z mniej zamożnych rodzin mogło cieszyć się z mikołajkowych paczek. W ich imieniu dziękujemy!

Inne wydarzenia:
  • Uczniowie klas V i VI pod kierunkiem p. Barbary Wojtuś uczestniczyli w zawodach w pływaniu przeprowadzonych na pływalni MOSiR w Jarosławiu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Bartek Wagowski zdobył II miejsce płynąc stylem grzbietowym, uzyskał czas 27,22s. Klaudia Marchwiany -II miejsce w stylu klasycznym dziewcząt, uzyskany czas 25,43
  • Włączyliśmy się do akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" mającej na celu pomoc dzieciom z rodzin wielodzietnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznym z domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych. Zebrane dary rzeczowe przekazaliśmy 9 XII do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu.
  • Przedstawiciele SU pod kierunkiem p.W.Buczkowskiej przygotowali apel na temat "Bezpieczny udział w ruchu drogowym", będący relacją ze spotkania zorganizowanego przez WORD w Rzeszowie. Na przykładach danych statystycznych z 2004 roku dotyczących zagrożeń w ruchu drogowym związanych z młodzieżą do lat 14 przedstawiono hasła: "Moda na życie!; Moda na bezpieczeństwo!; Kto wpada w oczy nie wpada pod koła!. Na apelu ogłoszono konkurs na hasło na temat bezpieczeństwa na drodze.
  • Oddział przedszkolny pod opieką p.H.Prokuskiej uczestniczył w warsztatach plastycznych w Galerii Przedmiotu. Dzieci rozwijały swoją wyobraźnię, lepiąc w glinie ceramicznej.
  • Oddział przedszkolny gościł pszczelarza p.Słomę, który zapoznał dzieci z hodowlą pszczół. Opowiedział o życiu pszczół, o podziale ich pracy (matka, truteń, pszczoła robotnica, pszczoły karmiące larwy, sposobach wydobywania miodu. Wyjaśnił dzieciom co robią pszczoły zimą i w jaki sposób pszczelarz pomaga im przetrwać zimę. Spotkanie zakończyło się bardzo słodko - degustacją miodu.
  • Uczniowie klas IV- VI pod kierunkiem mgr W. Buczkowskiej i mgr Z.Skrzypka wprowadzili nas w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, przygotowanym Porankiem wigilijnym -"Pokój ludziom dobrej woli."
  • Uczniowie klas 0- III byli na wycieczce w Rzeszowie, obejrzeli przedstawienie pt. "Calineczka" w Teatrze Maska, spotkali się z aktorem, który opowiedział im o swojej pracy oraz sposobach powstawania kukieł. Dzieci odwiedziły również Centrum Zabaw-Fantazja, zwiedziły lotnisko.
  • Klasy I-III wzięły udział w konkursie plastycznym - "Bezpieczny Jarosław"
  • Dzieci ze świetlicy pod kierunkiem p.E.Krzeszowiec przygotowały ozdoby choinkowe oraz kartki świąteczne na konkurs organizowany przez Miejską Bibliotekę Dziecięcą.