Aktualności (maj 2003)

• 31 maja miała miejsce "Wielka Majówka" - spotkanie uczniów, rodziców, pracowników szkoły oraz społeczności lokalnej, któremu towarzyszyły liczne atrakcje. Więcej na ten temat >>
  • Uczniowie klasy IV-VI pod kierunkiem p. W. Buczkowskiej i p.Dyrektora uczcili montażem poetycko - muzycznym rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
  • Klasa IV zajęła III miejsce w rozgrywkach sportowych "Zwinnościowy tor przeszkód"
  • Uczniowie kl.II i III wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju piłki Nożnej - I etap międzyszkolny, w którym zajęli IV miejsce.
  • Uczniowie klasy I uczestniczyli w jednodniowej wycieczce mającej na celu rozszerzenie posiadanej wiedzy na temat swojego miasta, zgodnie z założeniami programu edukacyjnego "Jarosław - miasto, w którym się urodziłem, uczę się i będę pracować".
  • 26-30 05 odbyły się VIII Artystyczne Spotkania Dzieci i Młodzieży Jarosław 2003 "Piękny jest ten świat". Wzięły w nich udział nasze uczennice: (kategoria wypracowanie:) J.Zielińska, A. Orzechowska, J.Pacuła; (kategoria recytacja:) J. Zielińska, A. Orzechowska, K. Stęchły.
  • Uczniowie kl. I-III i VI gościli panie z Biblioteki Pedagogicznej - p.E.Tkacz i M.Herda, które przeprowadziły lekcje na temat Unii Europejskiej.
  • Uczennice J.Pacuła, J. Zielińska i A.Orzechowska wzięły udział w międzyszkolnym konkursie czytelniczym "Kornel Makuszyński - życie i twórczość", w którym zajęły II miejsce.
  • Nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu ortograficznego "Mistrz ortografii" dla klas I-III ; zwycięzcy to: I miejsce - J.Orzechowska, II- D.Pietluch, III-L.Zając.
  • Odbył się konkurs "Wiersze i piosenki niemieckie"- wyróżnienia otrzymali: w kategorii piosenki - A.Orzechowska, M.Bartnik, J.Pacuła, B.Kowal, J.Malawska; w kategorii wiersz - M.Cygielski, P.Bartnik.
  • Uczniowie klas I-IV uczestniczyli w zabawie sportowej - "Dziś zabawa w sport, jutro olimpiada", zakwalifikowali się na II miejscu w rozgrywkach półfinałowych.
  • Świetlica wzięła udział w konkursie organizowanym przez Przemyski Ośrodek Kultury pod hasłem Bezpieczna Szkoła o tematyce - Przeciwdziałanie niebezpiecznym zjawiskom w szkole. Dzieci wykonywały plakaty różnymi technikami.
  • Udział dzieci ze świetlicy w zorganizowanym przez MOK konkursie zatytułowanym "Świat dziecięcych marzeń".
  • 10 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Paradzie Schumana organizowanej w ramach tygodnia Unii Europejskiej.
  • 10 maja to również dzień Imprezy Rekreacyjno - Sportowej Radawa - Mołodycz zorganizowanej przez Towarzystwo promujące zdrowie i Wójta gminy Roźwienica. Uczestnikami były szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponad gimnazjalne miasta Jarosławia i okolic. Program imprezy przewidywał konkursy plastyczne, muzyczne, zawody sportowe, gry i zabawy zręcznościowe. Nasza szkoła odniosła duży sukces, zajmując wysokie pozycje w wielu konkurencjach. I miejsce - plakat dotyczący przeciwdziałania uzależnieniom- K.Marchwiany, P.Wojnar, A.Mucha, M.Kwasowska III miejsce - przeciąganie liny- M.Kwasowska, A.Orzechowska, M.Cygielski, M.Janusz, A.Mroczka, M.Czwałga, K.Mazur, K.Lasek, K.Marchwiany, P.Wojnar II miejsce w rzucaniu kółkiem ringo zdobyły dziewczęta z kl. VI II miejsce w rzucance siatkowej zdobyły M.Kwasowska, E.Koprowicz, M.Czwałga, K.Lasek; I wyróżnienie otrzymała piosenka o zdrowiu.
  • zapraszamy chętnych uczniów do udziału w wycieczce kolejką wąskotorową do Dynowa.

• 26 maja, pamiętajmy o tym szczególnym święcie - Dniu Matki i Ojca.