Aktualności (luty 2004)

W pierwszym tygodniu ferii zimowych (w dniach 16-21 II 2004r.) w naszej szkole zorganizowany został wypoczynek zimowy dla uczniów. więcej >>

• Rozstrzygnięty został szkolny etap Ogólnopolskiego Europejskiego Konkursu Szkolnego: "Rozumienie Europy przez kulturę i sport". Uczniowie wykonali prace plastyczne. W grupie wiekowej do 9 lat (klasy I-III) największą popularnością cieszył się temat "Moja ulubiona bajka." Nagrody otrzymali:
    1. Monika Jazienicka "Calineczka" (kl.II)
    2. Dominika Składnik "Brzydkie kaczątko"
    3. Laura Zając "Kot w butach" oraz Paulina Kornafel "Kubuś Puchatek"
    Natomiast w grupie wiekowej 10-13 lat najczęściej wybierano temat: "Do przeczytania której baśni lub legendy zachęcałbym dzieci z Europy?" Nagrody otrzymali:
    1. Klaudia Marchwiany "Złota kaczka" kl.IV
    2. Joanna Pacuła "O Lechu, Czechu i Rusie" kl.VI
    3. Aleksandra Lasek "Pan Twardowski" kl.V
    Monika Lasota "Legenda o smoku wawelskim" kl.V Sylwia Wojtuś "O wawelskim smoku i szewczyku dratewce" Wszystkie wyróżnione prace zostały przesłane do Rzeszowa na wojewódzki etap konkursu.
  • Uczeń klasy VI Dominik Walter wziął udział w II etapie interdyscyplinarnego konkursu matematyczno-przyrodniczego.
  • W konkursie języka niemieckiego dla klas 5 i 6 (test leksykalno-gramatyczny) wyróżnienia otrzymały Joanna Pacuła (kl.VI) i Katarzyna Gałuszka (kl.V).
  • Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie matematycznym przygotowanym przez p. B.Jazienicką, M.Malinę, A.Homik. Laureaci konkursu to: kl.III B.Kłak i D.Pietluch; kl. II P.Walter.
  • Dzieci ze świetlicy: A.Wlazło, M.Jazienicka, K.Marchwiany zakwalifikowały się do następnego - wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu "Strażak-ratownik w akcji" zorganizowanego przez Szefa Obrony Cywilnej kraju.
  • Rozstrzygnięty został konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych (SKE, gazetka szkolna "Siódemeczka"), w którym wzięło udział 29 uczniów. Najwięcej punktów zdobyli: Dominik Walter - 69p., Mariola Podolec - 69p., Katarzyna Gałuszka - 67p., Joanna Pacuła - 67p., wyróżnienia otrzymały: Kamila Mazur, Sylwia Wojtuś, Beata Dąbrowska, Justyna Jucha.
  • Uczniowie kl.VI pod kierunkiem p.Buczkowskiej napisali ciekawe historyjki w postaci komiksów, które można obejrzeć w bibliotece szkolnej.
  • Zwycięzcy konkursu czytelniczego: Ostrożnie z telewizorem! Nagrodzeni: B.Białowąs, B.Sura, M.Maciałek, P.Wojnar, B.Kłak.

FERIE NA WESOŁO

W dniach 16-21 II 2004r. w naszej szkole zorganizowany został wypoczynek zimowy dla uczniów. W ciągu całego tygodnia Dyrektor i Nauczyciele zaplanowali napięty grafik zabaw. Każdy mógł coś znaleźć dla siebie: zajęcia sportowe, turniej pin-ponga, zajęcia artystyczne, czytelnicze i medialne, zajęcia w sali komputerowej oraz zorganizowano spotkania z łowczymi, policjantem, harcerzami.

Bardzo przyjemnie spędziłyśmy ferie zimowe, po raz kolejny przekonałyśmy się, że lubimy chodzić do szkoły (nie tylko z przymusu). W pamięci najbardziej utkwiły nam dwa dni: poniedziałek - spotkanie z panem policjantem, który wręczył nam nasze pierwsze prawo jazdy czyli kartę rowerową oraz czwartek - spotkanie z łowczymi, a także kiedy pod opieką harcerzy mogliśmy sprawdzić naszą kondycję oraz wytrzymałość na śnieg.

Każdy kolejny dzień zimowiska rozpoczynał się apelem organizacyjnym pod czas którego sprawdzana była obecność oraz przedstawiany plan zajęć.

W poniedziałek uczestnicy egzaminu na kartę rowerową otrzymali z rąk policjanta ten ważny dokument. Policjant opowiedział jak poruszać się po jezdni w zimie oraz przypomniał zasady bezpiecznych zabaw na śniegu.

W przedostatni dzień zimowiska do szkoły przyjechali harcerze. Podzielili nas na cztery grupy, każda miała swojego opiekuna. Harcerze zorganizowali różne konkursy, w których każdy uczeń brał udział. Najtrudniejszą konkurencją był tor przeszkód, wymagający olbrzymiej sprawności i odwagi, czego nie brakuje uczniom naszej szkoły. W ostatnim dniu zimowiska zostały wręczone nagrody. Harcerze wyróżnili 10 osób, a wszystkie klasy dostały dyplomy.

W czwartek odbyło się również spotkanie zorganizowane przez klub 4-H z łowczymi p. Z.Wierzbieńcem i M.Bilińskim. Łowczy przybliżyli nam życie zwierząt w okresie zimy, ich trudności w zdobywaniu pożywienia. Pokazali jak można rozpoznać tropy zwierząt na śniegu. Bardzo podobało nam się zimowisko, mamy nadzieję, że za rok odbędzie jeszcze lepsze i weselsze.

AUTORZY: A.Pietluch i A.Laska