Aktualności (wrzesień 2007)

ŻYJ ZDROWO, BEZPIECZNIE, RADOŚNIE

Rozmiar: 20944 bajtów

W niedzielę 26 sierpnia 2007 roku na terenie stadionu sportowego przy Kościele Św. Teresy od Dzieciątka Jezus odbył się piknik sportowo - rekreacyjny. Szczytna idea imprezy, jaką jest promocja zdrowego trybu życia przyciągnęła wielu mieszkańców Jarosławia oraz pobliskich miejscowości.

Rozmiar: 18990 bajtów

Organizatorzy trzeciego już pikniku tj. Proboszcz parafii Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Akcja Katolicka, Klub Sportowy "Przedmieście", nauczyciele SP NR 7 oraz Rada Dzielnicy Nr 7 w Jarosławiu zadbali o interesujący charakter imprezy. Doskonałe połączenie jakże istotnej w dzisiejszych czasach edukacji z zakresu bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia i doskonałej zabawy, wywołało zainteresowanie oraz szczery uśmiech na każdej twarzy. Oprócz pokazów udzielania pierwszej pomocy przygotowanych przez Stowarzyszenie Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych Bezpieczne Życie, pokazu sprzętu pożarniczego każdy z przybyłych miał okazję obejrzeć wiele ciekawych występów m.in. prezentację układu tanecznego uczniów SP Nr 7, a także zapoznać się z dorobkiem artystycznym dzieci tejże szkoły. Aplauz zgromadzonej publiczności wywołał występ uczniów Szkoły Podstawowej Nr 9 w Jarosławiu, którzy zaprezentowali polskie tańce ludowe. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż wszyscy uczestnicy konkursów otrzymywali odblaskowe elementy wpływające na bezpieczeństwo młodych uczestników ruchu drogowego.

Rozmiar: 23686 bajtów

Ważnym punktem programu był turniej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także pokaz tresury psa policyjnego. Bardzo interesującą częścią programu był występ scholi parafialnej. Imprezę uświetnił występ znanego i cenionego zespołu śpiewaczego Pawłosiowianie wraz z kapelą. Miłą niespodziankę przygotowała kapela prezentując na bis koncert znanych i miłych dla ucha melodii ludowych. W przerwach publiczność rozbawiana była przez komiczne scenki kabaretowe prezentowane przez uczniów i absolwentów SP Nr 7.

Rozmiar: 18891 bajtów

Ale nie tylko atrakcje artystyczne cieszyły się wielkim powodzeniem. Dmuchana zjeżdżalnia a także okazja przejażdżki elektrycznymi samochodzikami lub kucykiem sprawiły frajdę najmłodszym. Każdy z uczestników pikniku mógł sprawdzić swe siły w wielu rodzinnych konkursach z wartościowymi nagrodami, a także wziąć udział w loterii fantowej lub zweryfikować zdolności taneczne podczas dyskoteki. By nie dopuścić do zwolnienia tempa imprezy nie zapomniano o atrakcjach kulinarnych. Dzięki firmie Szarekserwowano przysmaki z grilla, kukurydzę oraz bijącą rekordy piknikowej popularności prawdziwą wojskową grochówkę przygotowaną przez kuchnię Jednostki Wojskowej w Jarosławiu. Wartościowe nagrody specjalne loterii fantowej zostały ufundowane przez sponsorów imprezy: Urząd Miasta Jarosławia, STANPOL, SZAREK, SKOK, MIK, MACH, AMIGOS, KRZYŚ-POL, MAAW-SPORT, WORD.

Charakter pikniku najlepiej obrazuje krótka wypowiedź jednego z uczniów Szkoły Podstawowej Nr 7 w Jarosławiu - 9 - letniego Michała. "Takiej imprezy to jeszcze u nas nie było! Powiem szczerze, iż byłem przekonany, że po powrocie znad morza, końcówka mojego wakacyjnego wypoczynku nie zaskoczy mnie już niczym ciekawym. A tu taka niespodzianka! Każdy z kolegów podziela moje zdanie. Było naprawdę super!" - z uśmiechem wykrzyczał Michał.