Aktualności (wrzesień 2003)

Jury konkursu przewodniczył pan sierżant.

27 września w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne przebiegające pod hasłem "BEZPIECZNE DZIECI NA DRODZE". Pierwszym punktem programu był rowerowy tor przeszkód, w którym głównym sędzią był pan sierżant sztabowy Majdan. Uczestnicy toru musieli wykazać się sprawną jazdą oraz zwinnością przy pokonywaniu kolejnych przeszkód. Konkurencja ta cieszyła się dużą popularnością. Najlepszy czas uzyskali: 0 - Piotr Kasperski, I-III - Sebastian Podpirka, IV-VI - Paweł Bartnik.

Dzieci otrzymują światełka odblaskowe.

Następnym punktem programu było spotkanie z policjantem. Pan sierżant przybliżył nam zasady pracy policji oraz zademonstrował wyposażenie wozu policyjnego. Równocześnie z pokazem odbyła się loteria fantowa, która przyciągnęła wielu uczestników chcących spróbować szczęścia. Uczniowie naszej szkoły mogli wykazać się wiadomościami z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze, biorąc udział w quizie "Przepisy ruchu drogowego bez tajemnic." W kategoriach wiekowych zwyciężyły klasy: Kl. 0-III; klasy II i III zajmując równorzędne pierwsze miejsce oraz Kl. IV - VI; klasa IV. Zwycięzcy otrzymali nagrody - maskotki.

'Baśń o panowaniu Zdrówka' w wykonaniu uczniów kl.V

W czasie festynu miały miejsce występy teatralne - swoje zdolności zaprezentowali artyści z klas 0, III, V. Dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły nam opowieść "O ruchu drogowym dla pieszych", uczniowie klasy III opowiedzieli nam historię zwierząt porządkujących las oraz klasa V "Baśń o panowaniu Zdrówka".

Klasa III ze swoją wychowawczynią.

Gra młodych aktorów spotkała się z ogromnym aplauzem publiczności. W trakcie występów artystycznych, uczniowie mogli wziąć udział w konkursie plastycznym na plakat "Bezpieczna droga". Wyróżnione zostały prace: J.Szczęch, K.Marchwiany, P.Wojnar, A.Rutkowski M.Kiełbowicz, W.Wagowska, A.Wojnar, M.Jazienicka, J.Maziarek. Przez cały festyn mogliśmy oglądać prace młodych plastyków, nawiązujące do zasad bezpiecznego korzystania z dróg oraz rzeźby.
Rodzice uczniów mogli się również zapoznać z ofertą Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Kiełbaski z grila to jest to!

Na głodnych i wyczerpanych widzów czekał posiłek - gorące kiełbaski. Imprezę zakończyły zawody sprawnościowe m.in. przysparzające wiele radości skoki w workach.
Sobotniemu spotkaniu towarzyszyła piękna, jesienna pogoda i miła rodzinna atmosfera.

Więcej zdjęć !!! >>

ciąg dalszy aktualności:

• 23 września odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego "Wawrzynek". W konkursie uczestniczyli uczniowie kl.IV-VI interpretując wybrane przez siebie wiersze o tematyce jesieni. Spotkanie poetyckie przebiegało w miłej, artystycznej atmosferze. Komisja konkursu wyłoniła laureatów konkursu , przyznając 3 miejsca oraz wyróżnienia: 1 miejsce - K.Marchwiany, 2 -J.Pacuła, 3-K.Papciak oraz wyróżnienia M. Maciałek i S.Wojtuś. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!

• Klasy 0-III spotkały się z policjantem, który przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wiadomości te wykorzystały dzieci podczas wycieczki, na której obserwowały reguły poruszania się po skrzyżowaniu.

• W ramach edukacji regionalnej uczniowie kl. 0 i III dzięki uprzejmości państwa Blajerskich poznali warsztat pracy rzeźbiarza oraz obejrzeli wykorzystywane przez nich różne gatunki kamieni.

• 19 września upłynął pod znakiem "Sprzątania świata", społeczność naszej szkoły również przyłączyła się do akcji sprzątania, porządkując teren wokół szkoły oraz najbliższe otoczenie.

• Uczniowie kl. VI mieli okazję podziwiać zabytki naszego miasta podczas wycieczki po Jarosławiu, której trasa prowadziła szlakiem zabytkowych kościołów, kamienic i ulic.

• Wycieczka klasy IV do Jarosławia, której przebieg przybliżyła nam uczennica tej klasy - Sylwia Wojtuś: My czwartoklasiści niewiele wiemy o historii i zabytkach naszego miasta, mieliśmy okazję ich poznania na wycieczce zorganizowanej przez naszą wychowawczynię p. A.Zielińską i p. W.Buczkowską. W muzeum zobaczyliśmy zabytkowe obrazy, zegary, biurka, broń, kafelki oraz stare meble, a także widzieliśmy jak kiedyś urządzane były salony i pokoje. Mieliśmy również okazję obejrzeć wystawę pt. "Malowane muzyką", były tam stare instrumenty i obrazy związane z muzyką, a także figurki i rzeźby. Zwiedziliśmy trasę podziemną, widzieliśmy długie, ciemne korytarze biegnące pod naszym miastem.