NR 8 / czerwiec 2003r./
"WIELKA MAJÓWKA"

"Obywateli nie produkuje się w fabrykach;
to w rodzinie, pod sercem matki kryje się naród."
/prymas Stefan Wyszyński/

Słowa Prymasa Tysiąclecia były myślą przewodnią majowego spotkania Uczniów, Rodziców, Grona Pedagogicznego oraz Społeczności lokalnej. Wielka Majówka Rodzinna odbyła się w sobotę 31 maja w Szkole Podstawowej nr 7 im. ks. Stanisława Staszica w Jarosławiu.
Spotkaniu towarzyszyły liczne atrakcje. Młodzież szkolna pod kierunkiem Wychowawców przygotowała programy artystyczne: montaż poetycko- muzyczny, występ kabaretu szkolnego i kółka tanecznego, uczniowie zaprezentowali piosenki w języku niemieckim. Dzieci przypomniały dorosłym o przypadającym Światowym Dniu bez Nikotyny, prezentując "Bajkę o kocie, który rzucił fajkę". Występy artystów zmuszały do refleksji i bawiły do łez. Podczas majówki odbyły się również zawody sportowe w dwóch kategoriach wiekowych: I-III i IV -VI. Młodzi sportowcy mieli okazję wykazać się zwinnością na różnorakich torach sprawnościowych. Odbyły się także rozgrywki drużynowe ringo oraz piłki nożnej.
Ogromną popularnością cieszyła się loteria fantowa, zachęcająca do uczestnictwa główną nagrodą /duży miś/. Rodzice w większości absolwenci naszej szkoły, mogli pokazać z dumą swoim pociechom najważniejsze wydarzenia, mające miejsce w latach ich nauki, odnotowane w szkolnej Kronice. Znawcy sztuki podziwiali prace wykonane z drewna oraz masy solnej. Dzieła młodych artystów można było nabyć podczas licytacji.
Społeczność szkolna, dostrzegająca nie tylko swoje, ale i potrzeby innych ludzi przeprowadziła zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci potrzebujących "Dziewczynka z zapałkami".
Rada Rodziców zorganizowała "Kącik Smakosza", oferujący bogaty asortyment kulinarny: potrawy z grilla, pączki, banany, lody, napoje chłodzące. Wszystkie te artykuły zostały podarowane przez Radę Rodziców i Sponsorów. Z okazji Dnia Dziecka młodzież szkolna otrzymała poczęstunek nieodpłatnie. Pozostali uczestnicy Majówki za "przysłowiową złotówkę" mogli również skorzystać z baru.
"Tam gdzie dobra zabawa - tam śpiew i tańce", a więc majówkę zakończono dyskoteką dla młodzieży. Spotkanie przebiegało w radosnej, przepełnionej rodzinnym ciepłem atmosferze.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 wyraża serdeczne podziękowania wszystkim ludziom wielkiego serca za okazaną pomoc / finansową i rzeczową/.
PSS - Społem Jarosław, PZU - Jarosław, Provimi, M.Białowąs, J.Stasieńko, J.Walter, M.Walter, L.Sieczka, A. Szarek, M. Szarek, Z.Kutyła, K. Guzowski, K.Flejszar

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W ŻYCIU NASZEJ SZKOŁY:

• Uczniowie klasy I-IV zajęli I miejsce w międzyszkolnych rozgrywkach sportowych "Dziś zabawa w sport jutro olimpiada"
  • Uczennice klasy VI wzięły udział Konkursie "Piękny jest ten świat"
  • J.Zielińska zajęła III miejsce w kategorii recytacja, natomiast A.Orzechowska otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim"
  • Dominik Walter - uczeń klasy V wziął udział w konkursie II stopnia "Mistrz Matematyki"
  • 4 czerwca odbył się konkurs j.niemieckiego. Uczestnicy pisali test leksykalno - gramatyczny. Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas V i VI. Wygrała J.Pacuła uzyskując 28,5 pkt. Kolejne miejsca zajęły: A.Orzechowska, J.Zielińska, M.Kwasowska, A.Stańko, M.Lewandowski, E.Koprowicz
  • Prace uczniów ze świetlicy zostały wyróżnione w konkursie pt. "W świecie dziecięcych marzeń"

Wyróżnienia dla uczniów

Uczniowie wyróżnieni za bardzo dobre wyniki w nauce
K.Gałuszka - 4,89; B.Kowal - 4,78; K.Papciak - 5,11
Klasa V
B.Barszcz - 4,80; B.Dąbrowska - 4,80; K.Mazur - 4,80; J.Pacuła - 5,80; A.Stańko - 4,80; D.Walter - 4,80
E.Koprowicz - 5,10; M.Kwasowska - 5,30; A.Orzechowska - 5,70;
J.Zielińska - 5,10

Uczniowie wyróżnieni za pracę na rzecz szkoły:
K.Stęchły, P.Bartnik, A.Mroczka, M.Maksymowicz, M.Bartnik.

Szkolny konkurs matematyczny - finał

I miejsce - Joanna Pacuła kl.V
II miejsce - Dominik Walter kl. V
III miejsce - M. Kwasowska kl. VI
Uczniowie otrzymają dyplomy oraz oceny: I miejsce - 6, II i III -5

Szkolny konkurs na "Najlepszego Pożeracza Książek" - finał

Klasy 0-III
I miejsce - Kłak Bożena - 90 książek
II miejsce - Kozdroń Małgorzata - 63
III miejsce - Jazienicka Monika - 59
IV miejsce - Sura Brygida - 53
Klasy IV - VI
I miejsce - Zielińska Joanna - 93
II miejsce - Podolec Mariola -88
III miejsce - Pacuła Joanna- 42
KLASOWY KONKURS CZYTELNICZY KLASA II
J.ORZECHOWSKA, K. RAJTER, A.JAGODZIŃSKA
KLASA III
S.WOJTUŚ, P.WOJNAR, K.MARCHWIANY, M.MACIAŁEK
Konkurs czytelniczy: "Namaluj wiosnę"
P.Wojnar K.Rajter, J.Pacuła, K.Marchwiany

REDAKCJA GAZETKI:

J.PACUŁA, M.CYGIELSKI, A.STAŃKO

OPIEKUN:
mgr M.Kuchta.

REDAKCJA GAZETKI DZIĘKUJE SWOIM WIERNYM CZYTELNIKOM,
ŻYCZY WIELU ZWARIOWANYCH PRZYGÓD,
PRZEŻYTYCH W RADOSNYCH PROMIENIACH LETNIEGO SŁOŃCA.

Internetowe wersje gazetki

Wydanie specjalne z okazji Święta Szkoły styczeń 2008

STARSZE WYDANIA:

Rok szkolny 2005 / 2006: kwiecień •  luty, marzec •  styczeń •  grudzień •  listopad •  Rok szkolny 2004 / 2005: czerwiec •  kwiecień •  marzec •  styczeń, luty •  grudzień •  listopad •  wrzesień •  Rok szkolny 2003 / 2004: czerwiec •  maj •  kwiecień •  luty, marzec •  styczeń •  grudzień •  listopad •  październik •  wrzesień •  Rok szkolny 2002 / 2003: czerwiec •  maj •  kwiecień •  marzec •  luty •  styczeń •  grudzień •  listopad