Dla rodziców: Ciekawe strony

Kształcenie
  • Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie! - "Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji". Jim Trelease
    Lawinowo rośnie ilość informacji i wiedzy. Kto nie czyta, nie nadąży za zmianami we współczesnym świecie. Czytanie buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.
  • Bajki i wiersze dla dzieci - źródło nowych pomysłów, gdy wyczerpały się pokłady wyobraźni podczas opowiadania cowieczornych bajek
    republika.pl/aholka
    bajecznik.pl
    republika.pl/bajeczny_swiat - Bajeczny świat
    bajka.pl
    janbrzechwa.w.interia.pl - Bajki Jana Brzechwy
  • Teksty lektur szkolnych i ich opracowań - ostatnia deska ratunku dla zapracowanych rodziców, gdy dziecko potrzebuje "natychmiast, do przeczytania na jutro" trudno osiągalnej w bibliotece książki ;-)
    republika.pl/iczapka - lektury dla klas I-III
    dzieci.best.pl - Wirtualna półeczka
  • dysleksja.univ.gda.pl - Polskie Towarzystwo Dysleksji zrzesza rodziców dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu, pisaniu (dysleksja, dysortografia, dysgrafia) oraz profesjonalistów służących pomocą tym dzieciom: psychologów, logopedów i nauczycieli-terapeutów.
  • Jak pomagać dziecku w nauce? - Poradnik dla rodziców. Strona z serwisu gazeta.pl.
  • Jak wybrać gimnazjum? - Kryteria jakie warto brać pod uwagę przy wyborze gimnazjum. Strona z serwisu www2.gazeta.pl.
Komputer i Internet
  • dzieckowsieci.pl - Niebezpieczeństwa, które grożą dzieciom w Internecie oraz sposoby ich unikania.
  • dzieci.org.pl - Artykuł Ireny Pulak "Dzieci w sieci, czyli Internet dla najmłodszych" dotyczący wykorzystywania komputera i Internetu w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
  • beniamin.pl, opiekun.com - programy (do ściągnięcia), które blokują dostęp do szkodliwych dla dzieci stron internetowych
  • dzieci.org.pl - Bezpieczeństwo i higiena pracy z komputerem
  • republika.pl/terapiapedagogiczna - Spis wartościowych programów dla dzieci. Jeśli chcemy kupić dziecku jakiś program komputerowy na pewno wartościowszym prezentem od zwykłych gier będzie program edukacyjny.
  • microsoft.com - Jak zwiększyć bezpieczeństwo dziecka korzystającego z Internetu?
  • microsoft.com - Jak zabezpieczyć komputer przed wirusami, hakerami, oprogramowaniem wywiadowczym i innymi atakami?
Wychowanie
  • Narkomania - Strona Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii zawierająca informacje dla rodziców - m.in: Sygnały ostrzegawcze, czyli na co należy zwrócić uwagę? Co możesz zrobić, aby zapobiegać narkomanii?

Menu: Dla rodziców

Czy mam czas dla dziecka? (.doc) - mgr M.Kuchta  •  O czym powinien wiedzieć Rodzic, którego dziecko posiada komputer?  •  Jak pomóc dziecku w nauce? • Co zrobić, by dziecko polubiło czytanie? •  Co to jest dysleksja? • Sondaż: Co dać dziecku? • Ciekawe strony w Internecie • Przydatne adresy