Język niemiecki - Ciekawe strony

Wyjaśnienia, testy i ćwiczenia
6plus.interklasa.pl - Witryna zawierająca podstawowe zasady gramatyki języka niemieckiego. Testy i ćwiczenia, teksty do samodzielnego czytania.

Strony niemieckojęzyczne
Webseite für Deutschlernende - Informacje o Niemczech (Landeskunde) i języku niemieckim.
verben.info - Ćwiczenia z czasownikami.
nthuleen.com - Historia muzyki klasycznej. Zawsze mnie zastanawiało, skąd takie upodobanie do muzyki poważnej wśród Niemców i Austriaków.
Zamek Neuschwanstein - Przepiękny, bajkowy zamek w Bawarii, określany jako jeden z cudów świata.
schloesser.bayern.de - Inne zamki w Bawarii.
lyrics.ch - Na szwajcarskim serwerze znaleźć można teksty najnowszych hitów muzyki rozrywkowej.
Weihnachtslieder - Kolędy w różnych językach (teksty i melodie).
Polen.gov.pl - Bardzo ciekawa strona o Polsce w języku niemieckim. Zawiera informacje o obiektach wpisanych na listę UNESCO, wielkich Polakach, historii, gospodarce, kulturze i inne.
Essen + Trinken - Nazwy polskie potraw w języku niemieckim.

languageguide.org/deutsch - Słownictwo z różnych dziedzin.

Nauka języka:
Chciałbyś podróżować po całym świecie bez niepotrzebnego stresu? Chciałbyś mieć dobrą pracę? Chciałbyś oglądać obcojęzyczne filmy bez tłumaczenia i czytać zagraniczne gazety? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś "tak", musisz skutecznie uczyć się języków obcych.
Języki obce - porady - Czy można się nauczyć języka obcego w szkole, czy koniecznie trzeba posyłać dziecko na dodatkowe lekcje?
jezyki.nauka.pl - Jak skutecznie uczyć się języków obcych? (Jak często, kiedy, w jaki sposób?)
Test predyspozycji językowych - Interaktywny test sprawdzający zdolności do nauki języka obcego. Strona z serwisu gazeta.pl.

Najlepsze wyszukiwarki i katalogi niemieckojęzyczne

google.de - Jedna z najlepszych wyszukiwarek.
lycos.de - Bardzo dobra wyszukiwarka niemiecka.
altavista.de - Bardzo dobra wyszukiwarka niemiecka.
dino-online.de - Numer jeden wśród niemieckojęzycznych katalogów.
www.yahoo.de - Niezły katalog niemieckojęzyczny + wyszukiwarka.
allesklar.de - Do tego katalogu też warto zajrzeć.

J. niemiecki:

Testy i ćwiczenia: Klasa 4 / Klasa 5 / Klasa 6 /
Gry •  Jak napisać ü, ä, ß, ö? •  Piosenki •  Konkursy •  Wiersze •  Cytaty •  Dowcipy •  Ciekawe strony •  O j.niemieckim •  Kraje niemieckojęzyczne (w dziale "Europa - SKE") •  Słowniki internetowe