Europa (SKE) »
Europejski Konkurs Szkolny 2006

Idea partnerstwa w Europie wielu narodów

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać pracę samodzielnie lub w grupie. Może być to praca plastyczna (technika i rozmiar dowolny; np.: plakat, znaczek, obrazek itp), fotograficzna, komputerowa, jak też pisemna (w dowolnym rodzaju i gatunku literackim, publicystycznym; nie powinna przekraczać 4 stron formatu A-4).

TEMATY DO WYBORU
DLA POSZCZEGÓLNYCH GRUP WIEKOWYCH:

Grupa wiekowa 4/5-9 lat
- Nasza wspólna europejska baśń - połącz elementy baśniowe z różnych państw, tworząc historię o koleżeństwie i współpracy.
- Razem jest weselej.

Grupa wiekowa 10-13 lat
- Razem łatwiej - co my, młodzi z różnych narodów możemy zrobić dla wspólnej Europy.
- Opowiedz o swoich przemyśleniach, a może także o doświadczeniach, potwierdzających słuszność idei partnerstwa w Europie wielu narodów

Tematy dla wszystkich grup wiekowych
- Partnerstwo szkół w Europie wielu narodowości.
- Partnerstwo miast europejskich.
- Partnerstwo państw we współczesnej Europie.
- Partnerstwo narodów europejskich wobec historii, kultury, ogólnoludzkich wartości.
- Plakat, prezentacja multimedialna, zestaw fotograficzny, film propagujący współpracę miast partnerskich.
- Strona internetowa, plakat, zestaw fotograficzny, film zachęcający do udziału w forum dyskusyjnym, rozmowie, zabawie, itp. na temat idei partnerstwa w Europie.
- Symbole partnerstwa w Europie wielu narodów.
- Europejskie partnerstwo okiem plastyka lub filmowca, lub fotografika, lub komputerowca.

Termin oddania prac upływa z dniem 27 stycznia 2005 r.

• Najciekawsze prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły, a także przesłane na etap wyższy (wojewódzki) konkursu.
  • Organizatorzy Konkursu przewidują dla autorów - dyplomy i nagrody na każdym poziomie eliminacji.

Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Poprzednie edycje konkursu:
Europejski Konkurs Szkolny 2005
Europejski Konkurs Szkolny 2004

Europa (SKE):

Materiały: Ćwiczenia online •  Kraje niemieckojęzyczne •  Francja
Internet: Ciekawe strony związane z tematyką europejską
Gry: Gry związane z Europą w Internecie
O SKE: Co to jest SKE? •  Statut klubu •  Działalność