Muzyka - program "Music Sculptor"

Proponuję muzyczną przygodę z programem "Music Sculptor" (spotyka się tłumaczenie "Rzeźbiarz Muzyczny". Program ten to łatwy w użyciu sekwencer MIDI. Pozwala na zapis, edycję i odtwarzanie plików muzycznych w formacie midi - kilka plików dołączyłem do programu. Działa z każdą kartą dźwiękową zgodną z Windows, czyli taką, jaką znajdziecie w każdym komputerze. Umożliwia także podłączenie zewnętrznej klawiatury MIDI (do tego potrzebny będzie specjalny kabelek). Do zabawy wystarczy otworzyć wirtualną klawiaturę na ekranie (przycisk "Keyboard" i grać na niej za pomocą myszki.

Sposób instalacji programu:

• Pobierz plik Musicsculptor - to jest plik skompresowany, który należy zapisać na dysku i rozpakować - w jaki sposób - otwórz folder i kliknij na plik Musicsculptor.exe, wskaż miejsce na dysku , gdzie mają zostać rozpakowane pliki
  • Po rozpakowaniu plików kliknij plik setup.exe odpowiedz OK na polecenia instalatora (możesz program umieścić w folderze Program Files - czyli tam, gdzie inne potrzebne programy ale wtedy musisz sam zmienić ścieżkę dostępu)
  • W menu START pojawi się nazwa zainstalowanego programu - możesz utworzyć skrót na pulpicie do Twojego ulubionego programu. Pozostaje tylko … uruchomić program.

Jak korzystać z programu?

• Po naciśnięciu ikony programu pojawi się okno dialogowe - naciśnij przycisk Let's gile
  • Otworzy się okno programu: Rozmiar: 16310 bajtów
  • Pojawi się okno TRACK WIEW; jeżeli nie pojawi się klawiatura naciśnij przycisk "Keyboard"
  • Jeżeli kursor myszy przesuniesz nad klawiaturę, zamieni się w małą rączkę; kliknij lewym przyciskiem myszy i jeżeli usłyszysz dźwięk fortepianu trwający tak długo, jak wcisnąłeś przycisk to odniosłeś pierwszy sukces - udało Ci się zainstalować i uruchomić program. Jeżeli nie sprawdź, czy włączyłeś zestaw głośników albo słuchawki. Jeżeli próby nie zakończyły się sukcesem poproś o pomoc Pana od Muzyki.
  • Jeżeli kursor myszki (rączkę) naciśniesz prawym przyciskiem myszki, dźwięk będzie trwał tak długo, aż nie klikniesz jeszcze raz
  • W menu FILE znajdź OPEN - z okna dialogowego wybierz nazwę utworu (n.p. plik konik_na_biegunach.mid) podświetl jego nazwę lewym przyciskiem myszy i wciśnij OK
  • Odszukaj znane Ci z magnetofonu przyciski PLAY, STOP
  • Przycisk PLAY powoduje odtworzenie sekwencji
  • Przyciskie REWIND wracasz na początek utworu
  • Po wysłuchaniu utworu możesz spróbować swoich sił jako wokalista: dołączyłem kilka znanych utworów - jeżeli będziesz zainteresowany innymi - zapraszam do udziału w konkursie kompozytorskim
  • W oknie TRACK WIEWER pojawią się nazwy instrumentów - jeżeli klikniesz na niej lewym przyciskiem myszy - otworzy się lista instrumentów ułożona w 16 grupach. Możesz zmieniać instrumenty i słuchać efektów swojej twórczości.
  • W menu FILE znajdź NEW - jeżeli naciśniesz RECORD - możesz nagrywać swoje pomysły muzyczne
  • Jeżeli będziesz zadowolony z efektów pracy W menu FILE znajdź SAVE AS, wpisz tytuł swojej kompozycji i zachowaj na dysku
  • Swoje utwory możesz przesłać pocztą elektroniczną na adres: sp7jaroslaw@neostarada.pl i wziąć w ten sposób udział w konkursie kompozytorskim. Z przyjemnością posłucham Twoich pomysłów muzycznych i zaprezentuję najciekawsze na forum klasy.

Zenon Skrzypek

Muzyka:

Łamigłówki •  Ciekawe strony / Opisy programów: Music Sculptur •  Van Basco Karaoke Player