SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 IM. KS. STANISŁAWA STASZICA

UCZNIOWSKA STRONA "SIÓDEMECZK@"ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY IODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY IIKLASA IKLASA IIKLASA III KLASA IVKLASA VKLASA VI
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ SZKOŁYPOWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ GAZETKI "SIÓDEMECZK@"

 


ROK SZKOLNY 2018/19


19 XI 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych razem z rodzicami świętowały 100 –lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wystąpiły z programem artystycznym pt. "Dla Ciebie Polsko". Jako mali patrioci w ten sposób dziękowali Polsce; była to dla nich lekcja patriotyzmu. Na koniec spotkania młodzież szkolna wykonała kilka pieśni Niepodległej Polski, zachęcając do wspólnego śpiewania. Nie zabrakło tez coś dla ciała: rodzice przydotowali dla gosci muffinki.


16 XI 2018r. wizyta w Domu Seniora.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się tam, aby razem z Seniorami świętować 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wystąpiły z programem artystycznym pt. "Dla Ciebie Polsko". Podczas występu recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyły poloneza. Spotkanie zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu Polski. Dzieci zostały nagrodzone ogromnymi brawami i poczęstunkiem. Przedszkolaki również obdarowały seniorów pysznymi muffinkami, które przygotowały wraz z rodzicami. To spotkanie międzypokoleniowe przyniosło wszystkim wiele wrażeń, radości i wzruszeń.

19 X 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego były na wycieczce w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Miały możność zapoznać się z biblioteką, pracą bibliotekarza, obejrzały pokaźny księgozbiór przeznaczony dla nich. Ponadto brały aktywny udział w zajęciach słuchając opowiadania o przyjaźni pt. "Leśne skrzaty pomagają zwierzętom" Rafała Klimczaka. Na koniec dzieci obejrzały bajkę pt. "Przygody Misia Paddingtona".5 X 2018r. przedszkolaki wybrały się na spacer, aby podziwiać piękno przyrody w jesiennej szacie. Zebrały jesienne skarby przy tym wzbogacając kącik przyrody. Dowiedziały się także ciekawych wiadomości na temat jesiennych prac w ogrodzie. Przedszkolaki chętnie zabrały się za grabienie liści, wywołało to u dzieci duże zaangażowanie i wiele radości.


21 IX 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych korzystając z pięknej słonecznej pogody wybrały się na spacer. Podczas spaceru, dzięki gościnności mieszkanki, dzieci odwiedziły stary dom. Miały okazję zobaczyć jak wyglądały kiedyś domy, jak były umeblowane. Wszystko wyglądało tam tak jakby czas zatrzymał się kilkadziesiąt lat temu - stare meble i sprzęty, kaflowa kuchnia, bielone ściany. Po zwiedzaniu gospodyni poczęstowała nas pysznym kompotem i ciastem jabłkowym. Dzieci również serdecznie podziękowały, podarowały Pani własnoręcznie zrobioną laurkę i wrzos.