SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 IM. KS. STANISŁAWA STASZICA

UCZNIOWSKA STRONA "SIÓDEMECZK@"ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY IODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY IIKLASA IKLASA IIKLASA III KLASA IVKLASA VKLASA VI
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ SZKOŁYPOWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ GAZETKI "SIÓDEMECZK@"

 


ROK SZKOLNY 2018/19


19 XI 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych razem z rodzicami świętowały 100 –lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wystąpiły z programem artystycznym pt. "Dla Ciebie Polsko". Jako mali patrioci w ten sposób dziękowali Polsce; była to dla nich lekcja patriotyzmu. Na koniec spotkania młodzież szkolna wykonała kilka pieśni Niepodległej Polski, zachęcając do wspólnego śpiewania. Nie zabrakło tez coś dla ciała: rodzice przydotowali dla gosci muffinki.


16 XI 2018r. wizyta w Domu Seniora.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się tam, aby razem z Seniorami świętować 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wystąpiły z programem artystycznym pt. "Dla Ciebie Polsko". Podczas występu recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyły poloneza. Spotkanie zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu Polski. Dzieci zostały nagrodzone ogromnymi brawami i poczęstunkiem. Przedszkolaki również obdarowały seniorów pysznymi muffinkami, które przygotowały wraz z rodzicami. To spotkanie międzypokoleniowe przyniosło wszystkim wiele wrażeń, radości i wzruszeń.

21 IX 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych korzystając z pięknej słonecznej pogody wybrały się na spacer. Podczas spaceru, dzięki gościnności mieszkanki, dzieci odwiedziły stary dom. Miały okazję zobaczyć jak wyglądały kiedyś domy, jak były umeblowane. Wszystko wyglądało tam tak jakby czas zatrzymał się kilkadziesiąt lat temu - stare meble i sprzęty, kaflowa kuchnia, bielone ściany. Po zwiedzaniu gospodyni poczęstowała nas pysznym kompotem i ciastem jabłkowym. Dzieci również serdecznie podziękowały, podarowały Pani własnoręcznie zrobioną laurkę i wrzos.
ROK SZKOLNY 2017/18


Wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
W skansenie poznawaliśmy urządzenia i sprzęty jakimi posługiwali się dawniej ludzie, oglądaliśmy chałupy, w których mieszkali. W dawnej szkole dzieci uczestniczyły w warsztatach „Malowany konik”- bawiły się drewnianymi zabawkami, brały udział w wyścigach. Atrakcją był również posiłek, który spożyliśmy w altanie w strugach ulewnego deszczu.


Poznajemy zabytki naszego miasta: Kościół Reformatów.Bezpiecznie poruszamy się po drodze.


Uczymy się z Ekoludkiem.


/>
Integrujemy się w Lubaczowie.
Wycieczka do Muzeum Kresów

/>
Z kopyta kulig mknie.....

Praca plastyczna wykonana w ramach konkursu "Baw się zdrowo"

Wigilia.....Wizyta Świętego Mikołaja
Udział w projekcie "Śniadanie daje moc"


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIASłodka wycieczka.
Dnia 29. 10. 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-III pt.: "Za oknami jesień". Na konkurs napłynęło ponad 300 prac ze wszystkich jarosławskich szkół podstawowych. Nagrodę w konkursie otrzymał Karol Dublanin a wyróżnienie - Filip Nazarewicz. W uroczystości wręczenia nagród udział wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego "A"