Poza lekcjami » Szkolny Klub Europejski

Szkolny Klub Europejski (SKE) został powołany do istnienia uchwałą Rady Pedagogicznej z 12 listopada 2003r.

Klub stawia sobie za cel upowszechnianie wiedzy o Europie.

Istotą edukacji europejskiej jest uświadomienie oraz wpajanie szacunku zarówno dla wspólnego dziedzictwa kultury, jak i dla odmienności i różnorodności ludzi i narodów. Dzieci dowiadując się więcej o innych krajach, uczą się szanować to co nasze, polskie ...

Klub przyczynia się do zdobywania wiedzy z zakresu funkcjonowania społeczeństwa opartego o zasady państwa demokratycznego, kształtowania postaw obywatelskich. Uczy młodych ludzi aktywności, tolerancji, szacunku dla różnic kulturowych i odmienności innych narodów, jak też umiejętności poszukiwania informacji, współpracy w grupie, realizacji założonych celów.