Nasze miasto - Dawne opactwo

ul. Benedyktyńska 5

Dawne obronne opactwo benedyktynek z wczesnobarokowym kościołem św. Michała i św. Stanisława, ufundowanym w latach 1614-1624.
W 1990 roku po przerwie trwającej 211 lat siostry powróciły na to miejsce, które było bardzo zniszczone i zdewastowane.
Obecnie wewnątrz murów funkcjonuje podprzeorat przemyskiego opactwa Sióstr Benedyktynek. Siedem sióstr zajmuje część powojennego budynku internatu żeńskiego.
Na terenie dawnego opactwa mieści się diecezjalny dom rekolekcyjny, jak też studio radia "Ave Maria" Archidiecezji Przemyskiej, nadającego na częstotliwości 98,2 MHz.

adr.przemysl.opoka.org.pl - Strona o historii Opactwa w Jarosławiu i bieżącej działalności mieszczącego się tu Centrum Kultury i Formacji Chrześcijańskiej.
www.benedyktyni.pl/benedyktynki/ - Strona o jarosławskich benedyktynkach.
jaroslaw.pl/media/radioave/ - Informacje o radiu "Ave Maria".
mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/anna_jenke/ - Strona o Annie Jenke (1921-1976) - polonistce i wychowawczyni młodzieży w Jarosławiu. Szczególną troską otaczała młodzież z tzw. marginesu społecznego i "dzieci ulicy". Opiekowała się też biednymi, chorymi i samotnymi ludźmi.

Nasze miasto

Kliknij na wybranym zdjęciu!
Ratusz Budynek Sokoła Cerkiew greko-katolicka Dominikanie Dawne Opactwo Benedyktynek Podziemna trasa turystyczna Kamienica Orsettich Kolegiata

Jarosław - nasze miasto:

Co warto zobaczyć? •  Dokąd warto się wybrać z Jarosławia? •  Jarosław w Internecie •  Plan miasta na jaroslaw.pl