Szkoła Podstawowa nr 7 im. ks. Stanisława Staszica w Jarosławiu

.: www. sp7.jaroslaw.pl   »»                                                          .:: 37-500 Jarosław, ul. Dolnoleżajska 110 ::.

AKADEMIA POKOLEŃ 2018
"Dobre pomysły nie mają przeszłości, mają tylko przyszłość"
- Robert Mallet
W dniu 15 września o godzinie 14:00 w Szkole Podstawowej nr 7 im. Ks. Stanisława Staszica w Jarosławiu odbyło się międzypokoleniowe spotkanie uczniów, rodziców, dziadków i mieszkańców dzielnicy. Zorganizowane w ramach Akademii Pokoleń zajęcia były poświęcone programowaniu i kodowaniu dawniej i dziś. W spotkaniu uczestniczył były nauczyciel techniki i wieloletni dyrektor szkoły Pan Mieczysław Chomont, który pokazał dzieciom „robota” z dawnych lat. Przygotowany przez niego "robot" wykonany z drewnianej szpulki cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci. Uczniowie, pod okiem starszych uczestników spotkania z dużym zaangażowaniem konstruowali swojego robota. Następnie podopieczni P. Anny Zielińskiej zapoznali zaproszonych gości z programowaniem i konstrukcją nowoczesnych robotów wykonanych z klocków Lego Mindstorms. Spotkanie dostarczyło niezapomnianych wrażeń zarówno dzieciom jak i zaproszonym gościom.

AKADEMIA POKOLEŃ 2017

ROK SZKOLNY 2015/16

SPOTKANIE W RAMACH AKADEMII POKOLEŃ
W dniu 19 kwietnia o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej nr 7 im. Ks. Stanisława Staszica w Jarosławiu odbyły się warsztaty "Mam sprawne ręce-wykonuję małe arcydzieła", w których udział wzięli rodzice, babcie i uczniowie. Panie Maria Sus i Danuta Wierzbieniec przedstawiły tajniki szydełkowania, haftowania i robienia na drutach. Wszyscy z olbrzymim skupieniem obserwowali technikę wykonywania robótek ręcznych i krok po kroku dziergali wykorzystując szydełka i druty.