Szkoła Podstawowa Nr 7 im. ks. Stanisława Staszica w Jarosławiu

.: www. sp7.jaroslaw.pl   »»                                                          .:: 37-500 Jarosław, ul. Dolnoleżajska 110 ::.

Zagłosuj na nas w Eduseeku!
.
Narodowe Czytanie Nowel Polskich

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie!
Narodowe Czytanie w naszej szkole rozpoczęliśmy od odczytania listu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy skierowanego do nas - czytelników.
Podzieleni na trzy grupy wiekowe wysłuchaliśmy fragmentów wybranych polskich nowel. Dzieci z nauczania początkowego wsłuchiwały się w historię matczynej miłości wdowy do jedynaka Marcysia. W zrozumieniu treści pomógł rysunek poglądowy, obrazujący głównych bohaterów, miejsce akcji i przesłanie utworu (Maria Konopnicka – "Dym"). Uczniowie z klas IV,V,VI poznali historię mecenasa pana Tomasza i niewidomej dziewczynki (Bolesław Prus – "Katarynka"). Siódma i ósma klasa zaś śledziła losy osamotnionego powstańca Winrycha, który na swoje nieszczęście natrafił na patrol Moskali ( Stefan Żeromski "Rozdziobią nas kruki, wrony…”).
Uczniowie bardzo ładnie czytali wybrane fragmenty utworów. Klasa V wykonała dodatkowo projekt w formie plakatu, który pozwolił zebranym czytelnikom utrwalić wizerunki pisarzy i pisarek oraz ich dorobek literacki.
Na podstawie nowel wskazanych przez Pana Prezydenta w szkole zostaną przeprowadzone konkursy czytelnicze z finałami w listopadzie, czyli czasie świętowania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy uczniów do brania udziału w konkursach czytelniczych.

«« wróć

.: 2000 - 2008 SP7 Jarosław :.